Wybrać najlepszą opcję pożyczki

Firmy pożyczkowe są niezwykle elastyczne i starają się dostosować do potrzeb swoich klientów, wprowadzając liczne udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość zawarcia umowy pożyczkowej za pośrednictwem internetu.

Większość konsumentów zdaje sobie sprawę z potęgi sieci internetowej: za pomocą stron www można dokonać zakupów, zapłaty rachunków i załatwić wiele potrzebnych spraw. Za pośrednictwem internetu można również zaciągnąć pożyczkę, co jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, jak i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Zdarzają się sytuację, w których nie można osobiście udać się do siedziby firmy pożyczkowej. Przeszkodą ku temu może być duża odległość od miejsca zamieszkania, stan zdrowia, czy długie godziny pracy. Z myślą o takich przypadkach firmy pożyczkowe udostępniły swoim klientom możliwość zawierania umów kredytowych również przy pomocy internetu. Warto wiedzieć, że za pośrednictwem sieci internetowej można uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej. Jest to proces wygodny i nieskomplikowany, wymaga jedynie dobrej jakości połączenia internetowego oraz przygotowania dokumentów takich jak dowód osobisty czy numer rachunku bankowego.

Zawarcie umowy pożyczkowej przez internet wymaga oczywiście dużej rozwagi. Na polskim rynku nie brakuje instytucji parabankowych, które oferują usługi finansowe. Zanim klient zdecyduje się skorzystać z usług którejś z nich, powinien pożyczkodawcę zweryfikować, by nie paść ofiarą oszustwa. Jest to szczególnie ważne, gdy umowę zawiera się za pośrednictwem internetu i nie odwiedza siedziby firmy udzielającej pożyczki. Parabank można sprawdzić przy pomocy KRS lub KNF. KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego reguluje pracę instytucji pozabankowych stosownymi zezwoleniami. Jeśli firma ich nie posiada, prawdopodobnie działa nielegalnie.

Zanim zdecyduje się podpisać umowę pożyczkową, warto również porównać oferty kilku firm, by wybrać dla siebie propozycję najkorzystniejszą i najtańszą. Większość parabanków nie przeprowadza weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej, zatrudnienia, czy obciążeń w BIK i KRD, ale na to miejsce zabezpiecza się wysokimi kosztami odsetek i kar umownych. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie zapoznać się z umową pożyczkową i nie wpędzić się w tarapaty finansowe. Kredyt bez zdolności kredytowej także wymaga rzetelnego uiszczania kolejnych rat, a nie dotrzymywanie terminów skutkuje naliczaniem sporych odsetek.

Zawarcie umowy pożyczkowej przez internet jest niezwykle wygodne i poręczne. Daje możliwość pozyskania pieniędzy właściwie bez wychodzenia z domu, co z pewnością wielu osobom wyda się bardzo atrakcyjną alternatywą. Zaciągając pożyczkę przez internet należy zachować rozwagę i ostrożność. Koniecznie należy zapoznać się z umową pożyczkową dostarczoną do domu przez kuriera, aby przekonać się, czy jest ona zgodna z ustaleniami poczynionymi z konsultantem przez internet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.