Szybkie pożyczki bez zdolności kredytowej

Usługi firm pożyczkowych cieszą się w Polsce dużym uznaniem. Duży wpływ na to ma niestabilna sytuacja na rynku pracy, co wiąże się z brakiem stałych umów zatrudnienia i niskimi zarobkami. Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt w banku, muszą liczyć się z tym, że zostaną zweryfikowane pod kątem zatrudnienia, wysokości zarobków, oraz historii kredytowej. Zdarza się, że weryfikacja wypada niekorzystnie i bank odmawia udzielenia kredytu. Wówczas jedynym ratunkiem dla osób pilnie potrzebujących dopływu gotówki, okazuje się skorzystanie z usług firmy pożyczkowej, czyli parabanku.

Firmy pożyczkowe świadczą swoje usługi w oparciu o umowy cywilno-prawne oraz własne wewnętrzne regulaminy. Nie obejmuje ich surowe prawo bankowe, które wymusza staranny proces weryfikacji przed udzieleniem pożyczki. Większość parabanków nie sprawdza swoich klientów pod kątem zdolności kredytowej, zatrudnienia, BIK czy KRD. To sprawia, że pożyczkę w podobnej instytucji można uzyskać łatwo i w bardzo krótkim czasie. Zdarza się, że pożyczone środki trafiają na konto pożyczkobiorcy już kilka godzin po złożeniu wniosku o udzielenie pożyczki.

Usługi świadczone przez parabanki spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem wielu osób, gdyż przemawia za nimi:

  • minimum formalności
  • minimum weryfikacji
  • szybkie tempo rozpatrzenia wniosku
  • możliwość zasięgnięcia pożyczki za pośrednictwem internetu
  • wysokie kwoty pożyczek – nawet do kilkunastu tysięcy złotych

 

Wśród pożyczek udzielanych przez parabanki dużą popularnością cieszą się tak zwane „chwilówki” czyli pożyczki błyskawiczne. Mianem „chwilówek” określane są pożyczki  świadczone na okres kilkunastu lub kilkudziesięciu dni. Nie są one dzielone na poszczególne raty, ale spłacane w całości w terminie, jaki został uwzględniony przez umowę pożyczkową. Cechą charakterystyczną „chwilówek” jest niezwykła łatwość ich otrzymania. To alternatywa dla osób, które potrzebują zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej, gdyż firmy udzielające „chwilówek” w większości przypadków nie przeprowadzają weryfikacji.

Pożyczki bez weryfikacji, zwane często „pożyczkami na dowód” wiążą się z wysokimi kosztami i odsetkami. Firmy pożyczkowe zabezpieczają się w ten sposób na wypadek kłopotów z wyegzekwowaniem należności od nierzetelnych klientów. Trzeba jednak pamiętać, że umowa zawarta z firmą pożyczkową posiada moc prawną i jest podstawą do wszczęcia postępowania sądowego i w efekcie komorniczego. Brak uiszczania spłaty pożyczki wiąże się więc z dużymi kosztami – postępowania sądowego i odsetek.

Zainteresowanie usługami świadczonymi przez parabanki sprawiło, że w ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele firm zajmujących się udzielaniem pożyczek. Część z nich zyskało już dużą popularność i szerokie grono klientów, inne są mniej znane. Nie brakuje także firm, które swoją działalność prowadza wyłącznie za pośrednictwem internetu. Decydując się na pożyczkę w parabanku, klient musi nastawić się na staranną weryfikację pożyczkodawcy. Można uczynić to, sprawdzając zezwolenia wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, która reguluje pracę instytucji pozabankowych, jak również czy firma figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowniczym. Jeśli parabank nie posiada stosownych zezwoleń, najpewniej działa nielegalnie. Trzeba pamiętać również o tym, że każda pożyczka musi być obwarowana odpowiednią umową. Przed podpisaniem należy ją starannie przeczytać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.