umowa

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Osoby posiadające już zadłużenie w przypadku konieczności wzięcia kolejnej pożyczki mają niesamowicie utrudnione zadanie. Osoby posiadające kilka niespłacanych kredytów nie mają praktycznie żadnych szans na otrzymanie kredytu w jakimkolwiek dużym banku. Dodatkowo nie każda z takich osób może liczyć na konsolidację kredytu, która pozwoliłaby na zmniejszenie raty. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą tak zwane „chwilówki”.

Jedyny ratunek

Dla wielu osób zadłużonych jedynym ratunkiem może okazać się oferta parabanku. Tego typu firmy bardzo chętnie oferują kredyty bez sprawdzenia historii w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) lub nawet gdy historia ta jest negatywna. Dodatkowo oferty parabanków w przypadku posiadania kilku kredytów przypominają kredyt konsolidacyjny ponieważ pożyczka jest w stanie pokryć wszystkie zadłużenia i w takiej sytuacji wystarczy płacenie tylko jednej raty.

kobieta

Szybkość działania

Ogromną zaletą parabanków jest szybkość działania. Ze względu na brak sprawdzania historii w BIK oraz brak konieczności przedstawiana różnych zaświadczeń o dochodach decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest nawet w ciągu kilkunastu minut a pieniądze pojawiają się na koncie najpóźniej następnego dnia.

Wybranie odpowiedniego banku

Najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej. Wybór tej najlepszej zależy od tego jaka kwota pożyczki jest potrzebna oraz na ile rat kredyt zostanie rozłożony. W szczególności warto przyjrzeć się jednak ofercie takich firm jak: InCredit, NetCredit, Lendon czy Provident. Firmy te oferują przede wszystkim wysokie kwoty pożyczek (nawet do 10 tysięcy złotych) oraz możliwość rozłożenia pożyczki nawet na 24 miesiące. Najważniejsze jest jednak dokładne przeczytanie umowy i zapoznanie się z oprocentowaniem pożyczki w danej firmie.

Podsumowanie

Oferta firm pozabankowych jest więc często jedynym wyjściem w sytuacji posiadania zadłużenia. Nie musi to być oczywiście zadłużenie w postaci kredytu ale na przykład brak płynności finansowej w firmie czy zaległy czynsz za mieszkanie. Zachęcamy więc do podzielenia się w komentarzach informacją czy wykorzystywaliście pożyczki w firmach pozabankowych do spłaty swoich zadłużeń oraz jaką firmę wybraliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.