Dłonie zwinięte w pięści przyciśnięte do siebie

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Wielkie i małe długi

Dane statystyczne na rok 2017 są bezwzględne i wskazują, że Polacy zadłużają się nagminnie. Pożyczamy pieniądze od banku, instytucji spoza sektora bankowego lub korzystając z pożyczek społecznościowych. Nasze potrzeby wymagają coraz większych nakładów finansowych i nim się obejrzymy, toniemy w długach. Niestety nie ma na to skutecznego lekarstwa jest za to prosta rada – nie pożyczaj, jeśli nie posiadasz możliwości do uregulowania zobowiązania finansowego w terminie. Mowa tutaj oczywiście o przypadkach osób, które nie mają środków materialnych na zwrot rady kredytu lub pożyczki.

Kobieta w kawiarni pisze coś w smartphonie
Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są rzadkim produktem pozabankowym

Część z nas pomimo aktualnie regulowanych długów w bankach lub innych instytucjach decyduje się na kolejne zobowiązania finansowe. Powodów jest wiele. Awaria sprzętu AGD, zepsuty samochód, remont czy choroba w rodzinie. Pożyczki gotówkowe można przeznaczyć na dowolny cel. Najwyższe kwoty kredytów konsumpcyjnych oferują banki, lecz nie zaproponują ich osobom zadłużonym bez zdolności kredytowej. W przypadku firm pożyczkowych sytuacja wygląda trochę bardziej optymistycznie. Bowiem weryfikują one zdolność kredytową dłużników lecz gdy nie jest ona odpowiednia wysoka mogą zaoferować niższą kwotę chwilówki. Ponadto wiele instytucji spoza sektora bankowego nie sprawdza baz gospodarczych, takich jak BIK czy KRD, które wpływają na ocenę zdolności kredytowej i nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Dlatego pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są możliwe w instytucjach niebankowych i najczęściej są to pożyczki prywatne.

Pożyczki prywatne dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Musimy być jednak ostrożni przed podjęciem decyzji o pożyczkę prywatną. Istnieje wiele firm, które mogą nas oszukać lub zaproponować niekorzystne warunki kredytowania. Ponadto, nim wybierzemy firmę, które nam zaoferuje takie rozwiązanie warto zajrzeć na listę ostrzeżeń publicznych KNF by sprawdzić czy dana jednostka tam nie figuruje. Typujmy zawsze sprawdzone firmy, które wyróżniają się pozytywnymi opiniami. Należy zawsze czytać regulamin pożyczek oraz umowę ramową pożyczki. Jeśli odkryjemy jakąkolwiek nieprawidłowość lepiej zrezygnować z usług danej firmy niż narazić się w przyszłości na problemy związane ze zwrotem pieniędzy. Choć pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są kuszącą propozycją nie dajmy się zwieźć i przeanalizujmy swoją decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.