Łódka i deska surfingowa nad morzem

Kredyt na zakup wymarzonej nieruchomości w Chorwacji

Odpoczynek na chorwackim wybrzeżu jest jedną z najchętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu. Bliskość Morza Adriatyckiego, malownicze widoki oraz czyste plaże kuszą turystów i zachęcają do ponownych odwiedzin. Chorwacja stanowi najchętniej wybierany cel podróży zagranicznych wśród Polaków. Nie bez wpływu na to zjawisko pozostają niskie ceny oraz szybkie połączenia lotnicze. Ze względu na popularność ów kraju, nie mniejszym zainteresowaniem charakteryzują się nieruchomości dostępne na wybrzeżu dalmatyńskim. Któż nie chciałby bowiem posiadać na własność mieszkania czy domu w tak pięknym miejscu?

Gwarancja zysku

Stały napływ turystów do Chorwacji przyczynia się do zwiększenia bezy noclegowej w tej części Europy. Obok tradycyjnych pensjonatów i hoteli, wiele przedsiębiorstw stawia na wybrzeżu nowe apartamenty i domy. Takie miejscowości jak Split, Makarska, Dubrownik czy Zadar zapewniają gwarancje najmu oraz zysk z posiadania nieruchomości. Honeste, agencja pośrednicząca w sprzedaży nieruchomości w Chorwacji prezentuje cały szereg oferty mieszkań w najkorzystniej położonych nadmorskich miejscowościach. Wystarczy wejść na stronę https://realestate-honeste.com/type/apartamenty/ by rozeznać się cenach i zarezerwować jeden z obiektów. Za powodzeniem jakim się cieszy wybrzeże dalmatyńskie stoją przede wszystkim śródziemnomorski klimat, Morze Adriatycki oraz jego unikalne ukształtowanie. To bowiem setki wysp i wysepek w bezpośrednim sąsiedztwie lądu zapewniają atrakcje, a często prywatność i spokój.

Jedna z chorwackich wysp
Nietypowe wybrzeże Chorwacji przyciąga tłumnie turystów z całego świata

Kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Konsumenci decydujący się na zakup nieruchomości w Chorwacji mogą wybrać dwie drogi ubiegania się o potrzebne środki finansowe. Tradycyjny, czyli kredyt hipoteczny w jednym z polskich banków oraz, rzadziej spotykana, zobowiązanie finansowe na nabycie nieruchomości w samej Chorwacji. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wiąże się to z formalnościami, jednak stawiając na tą drugą opcję istnieje szansa na szybsze zrealizowanie transakcji. Bowiem w Chorwacji kredyty dla obcokrajowców od pewnego czasu udostępniane są przez liczne banki zaś we wnioskowaniu o pieniądze pomagają agencje nieruchomości pośredniczące w jej sprzedaży.
Podobnie jak w Polsce, każdy kredytobiorca winien przygotować odpowiednie dokumenty potwierdzające jego zdolność kredytową oraz przyznanie specjalnego chorwackiego numeru podatkowego. Należy także pamiętać, że pobyt legalny w Chorwacji dla obywateli Unii Europejskiej trwać może 90 dni. Wycena nieruchomości odbywa się jedynie przy starszych budynkach, przy czym przyszły klient musi przygotować umowę nabycia mieszkania lub domu sporządzoną u notariusza. Na czas spłaty zobowiązania ustanawiana jest hipoteka na danej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.