kobieta

Kredyt na oświadczenie o dochodach online

W sytuacjach kryzysu finansowego poszukujemy pożyczek, które będą wymagały od nas najmniejszych formalności. Tu banki oraz firmy pożyczkowe oferują swoim klientom różnorodne produkty, z których korzystanie wiąże się z różnymi wymogami formalnymi. Podstawową formą sprawdzenia wypłacalności potencjalnego pożyczkobiorcy jest dokument potwierdzający jego dochód. Może to być zaświadczenie lub oświadczenie.

Oświadczenie i zaświadczenie

Wymienione powyżej dokumenty zasadniczo się od siebie równią. Zaświadczenie jest bowiem dokumentem wystawionym pracownikowi przez zakład pracy. Znajdzie się w nim informacja o wysokości dochodów, ale także takie ważne dane jak okres na jak zatrudniony został pracownik oraz od jakiego czasu pracuje u danego pracodawcy. Zaświadczenie to dokument posiadający pieczątkę zakładu pracy, podpis pracodawcy, pieczątkę i podpis głównego księgowego zakładu oraz pieczątkę i podpis kierownika. Na zaświadczeniu podaje się także numer telefonu do zakładu. Ma to ułatwić możliwość zweryfikowania danych przez pracowników banku lub firmy udzielającej pożyczkę.

Oświadczenie o dochodach jest natomiast dokumentem przygotowywanym samodzielnie przez pożyczkobiorcę. Powinien posiadać dane klienta, datę i miejscowość wystawienia dokumentu, własnoręczny podpis i przede wszystkim informację o uzyskanych w danym roku dochodach oraz ilości osób pozostających na utrzymaniu kredytobiorcy. Obecnie wszystkie banki dokonują weryfikacji danych zawartych w oświadczeniach. W przypadku podania nieprawdy mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne.

Zaświadczenie jest więc trudniejsze do zdobycia (jego przygotowanie trwa znacznie dłużej), a także zawiera informacje o pracowniku, które mogą wpłynąć niekorzystnie w procesie weryfikacji wiarygodności kredytobiorcy.

Kredyt na oświadczenie w banku

Jeszcze kilka lat temu ofert bankowych na kredyty na oświadczenia było mnóstwo. Oczywiście sytuacja zmieniła się w momencie nadejścia kryzysu. Banki zabezpieczają się teraz znacznie dokładniej, szczegółowo weryfikując zdolność kredytową swoich klientów. Na rynku pozostało jednak jeszcze kilka ofert kredytów na oświadczenia. Są one skierowane do bardzo skonkretyzowanej grupy odbiorców.

Do kredytów na oświadczenia większy dostęp mają osoby, które:

    Są klientami banku posiadającymi rachunek osobisty od minimum pół roku, na który regularnie wpływa

  • wynagrodzenie,
  • Otrzymują comiesięczną wypłatę, wpływającą na konto w tej samej kwocie,
  • Należą do preferowanej przez bank grupy społecznej (np. są pracownikami sektora publicznego, przedsiębiorcami, itp.).

studenci

Do banków które obecnie oferują kredyty na oświadczenia (również online) należą:

  • Getin Bank
  • Milenium Bank
  • Idea Bank
  • Biz Bank

Łatwe pożyczki w sektorze pozabankowym

Najmniej obciążone formalnościami są zdecydowanie pożyczki oferowane przez firmy kredytowe. Większość z nich udostępnia kredyty na oświadczenia, niższe kwoty można pożyczyć także bez nich. Wszystkich formalności dokonuje się online, a decyzję o pożyczce otrzymuje się w kilkanaście minut. Sektor parabankowy jest szeroko opisywany, niezwykle łatwo jest wyszukać tego typu oferty. Z łatwością można także znaleźć w sieci rankingi i porównania poszczególnych ofert pożyczkowych.
Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi zdobyliście najważniejsze informacje na temat kredytów na oświadczenia, istniejących na rynku ofert bankowych oraz firm pożyczkowych udzielających takich pożyczek online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.