rodzinnie

Jakie dochody akceptują banki?

Wszelkie pieniądze pochodzące z pracy na czarno, z najmu niezgłoszonego w US- co swoją drogą skutkuje konsekwencjami, i innych nieudokumentowanych źródeł dla banków nie mają znaczenia. Kolejne wpływy to świadczenia socjalne, alimenty, stypendia. Na jakich zasadach traktują je banki?

I gdzie po kredyt bez zdolności kredytowej przez internet, jeśli bank włoży dochody do worka z tymi nieakceptowanymi?

Dochody pochodzące z pracy

Tu mamy pełen wachlarz możliwości. O ile jeszcze całkiem niedawno, bo kilka, kilkanaście lat temu kredyt na umowę zlecenie czy o dzieło był marzeniem, nie wspominając o hipotecznym, to dziś umowy agencyjne są akceptowane. Kwestią pozostaje tylko:

  • na jaki okres podpisana jest umowa- im dłuższy tym lepiej,
  • od jakiego czasu świadczona jest praca na umowę zlecenie, o dzieło- podobnie jak wyżej, długi okres wpływa na korzyść,
  • czy dochody są zbliżone w każdym miesiącu.

radosna kobieta
Banki najchętniej widzą klientów z umową o pracę i to na czas nieokreślony, ale dziś wielu ludzi często zmienia zatrudnienie. Zmieniają miasto, życie, pracę. I nic w tym dziwnego. A na umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony trzeba popracować kilka lat. Banki zazwyczaj wliczają do zdolności premie, prowizje, wynagrodzenie za nadgodziny. Poza tym akceptują dochody z kontraktów, z rolnictwa, z wynajmu. Jednym słowem wszystkie, które są udokumentowane i zapewniają ciągłość wpływów.

Działalność gospodarcza

Banki akceptują również dochody z działalności gospodarczej, a tych przybywa z roku na rok, szczególnie jednoosobowych. To, co się liczy, to przede wszystkim zbliżone dochody w każdym miesiącu.

Emerytury, renty i świadczenia socjalne

Emeryci i renciści również nie mają problemu z otrzymaniem kredytu na pasek ze świadczenia czy wyciąg z rachunku. Inną kwestią pozostaje, czy bank uzna, że dochód jest wystarczający na spłatę zobowiązania. Jeśli nie, to opcją jest kredyt bez zdolności kredytowej przez internet.
Świadczenia socjalne pod postacią zasiłków czy pieniądze z programu 500+ są brane pod uwagę przez część banków. To zależy od polityki banku oraz od tego, czy jest to dochód dodatkowy. Żaden bank nie udzieli kredytu klientowi, który utrzymuje się wyłącznie ze świadczeń socjalnych. W takiej sytuacji pozostają kredyty bez zdolności kredytowej.
Nieco inaczej wygląda kwestia alimentów. To, czy bank weźmie je pod uwagę zależy od tego, komu są przyznane i na jaki okres. Jeśli alimenty należą się dzieciom, to banki nie wliczają ich do dochodu, bo są to pieniądze przeznaczone na potrzeby dzieci, zatem nie mogą iść na spłatę kredytu. Zaś gdy alimenty płacone są byłemu małżonkowi, to część banków jest skłonna wliczyć je do dochodu.

para u bankowca

Stypendia, dodatki mieszkaniowe

Mogą być wliczone do zdolności kredytowej, ale gdy stanowią dodatkowe, a nie główne źródło dochodu. Wszystkie poboczne dochody, pochodzące właśnie ze stypendiów, dodatków do mieszkania, zasiłków, programów typu 500+ są brane pod uwagę głównie przy kredytach na krótki okres. Są to świadczenia czasowe, w związku z czym są na korzyść klienta przy krótkoterminowych zobowiązaniach.

Brak zdolności w banku- co dalej?

Kredyt bez zdolności kredytowej przez internet to opcja dla osób, które posiadają dochód, ale bank z różnych względów odmawia. Banki nie biorą wszystkich dochodów pod uwagę, dlatego klient może odejść z kwitkiem, mimo że stać go na spłatę zobowiązania. Szybki kredyt bez zdolności otrzymasz w postaci krótkoterminowej, miesięcznej pożyczki, jak i ze spłatą do kilku lat. W tym drugim przypadku są to kredyty, które opiewają na wyższe kwoty niż chwilówki. Można pożyczyć od kilkuset złotych do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firmy pożyczkowe są bardziej elastyczne w ocenie zdolności, wliczając dochody z różnych źródeł, dzięki czemu klient ma wyższą zdolność kredytową.
To co jest potrzebne, by złożyć wniosek o kredyt bez zdolności kredytowej przez internet, to głównie dowód osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.