para negocjuje

Czym są i jak działają promocje bankowe?

W czasach pandemii koronawirusa drastycznie spadło oprocentowanie lokat i atrakcyjność innych ofert bankowych. Placówki szukają oszczędności z racji coraz mniejszej ilości klientów, wypłacania przez nich swoich oszczędności i poszukiwania innych metod inwestowania środków. Klienci banków poszukują promocji, które pozwalają na korzystanie z produktów bankowych w atrakcyjnych cenach, z dodatkowym bonusem pieniężnym czy z wyższym oprocentowaniem.

człowiek utknął w papierach

Promocje bankowe – czym są?

Promocjami bankowymi z reguły określa się produkty, które są oferowane dla klientów na korzystniejszych warunkach niż normalnie. Zazwyczaj banki stawiają pewne warunki do spełnienia, dzięki czemu ich klienci mogą cieszyć się z promocji, nagrody rzeczowej czy pieniężnej. Wiele osób uważa, że takie działania dla banków są nieopłacalne, jednak tak naprawdę przyciągają nowych klientów, którzy zakładają konta, korzystają z karty kredytowej czy lokują w placówkach swoje oszczędności. Zwykle warunkami promocji jest właśnie aktywne korzystanie z karty, wykonywanie przelewów czy wpływy wynagrodzenia. Jeśli klient banku spełni wymagania, otrzymuje nagrodę. Dla banków jest to bardziej atrakcyjny rodzaj marketingu niż inwestowanie np. w reklamę telewizyjną.

Na jakie promocje mogą liczyć klienci banków?

Promocji bankowych jest naprawdę wiele i co ważne, banki wręcz konkurują ze sobą oferując klientom coraz to lepsze warunki. Właściwie każdego miesiąca można znaleźć inne promocje bankowe. Niektóre banki preferują premię pieniężną, którą udzielają klientom w zamian za kilka miesięcy aktywnego korzystania z konta oraz z karty. Jeśli każdego miesiąca są spełnione wymagania stawiane klientowi, po upływie wyznaczonego okresu dostaje on premię pieniężną na konto. Wiele osób później pozostaje klientami banków, inne zamykają konta i poszukują kolejnej promocji. Wśród atrakcyjnych ofert dla klientów warto również wymienić atrakcyjne oprocentowanie lokat, które jest wyższe niż standardowe, czasem można liczyć na bilety do kina, bony z określoną kwotą do wydania w wybranych sklepach czy nawet wejściówki na siłownię. Wiele banków oferuje tego typu promocje wyłącznie dla nowych klientów, którzy np. przez ostatni rok nie posiadali żadnego produktu tego banku.

ludzie biznesu

Czy na promocjach bankowych można zarabiać?

Może wydaje się to dziwne, ale jest wielu klientów banków, którzy z promocji czerpią regularne zyski. Wiadomo, że nie są to wysokie kwoty, jednak w roku można zarobić dodatkowe kilkaset złotych, które można przeznaczyć na wakacyjny wyjazd czy zakup nowego sprzętu AGD. Są osoby, które otwierają konta, spełniają warunki i od razu zamykają rachunki, po czym za kilkanaście miesięcy znów korzystają z promocji. Co więcej, jeśli do promocji bank dokłada atrakcyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych czy lokatach, można przez pewien czas atrakcyjnie ulokować środki. Warto korzystać z promocji bankowych, szczególnie że warunki do spełnienia są stosunkowo proste, a chyba każdy lubi otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki czy atrakcyjne nagrody rzeczowe bez większego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.