Kobieta wswetrze podtrzymuje z tyłu włosy i się uśmiecha

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?


Zgodnie z treścią ustawy o kredycie konsumenckim kredytodawca jest zobowiązany do oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Dlatego nie jest prawdą to, że możemy ubiegać się o pożyczkę bez zdolności kredytowej w banku czy instytucji spoza sektora bankowego, które działają w myśl wspomnianej ustawy. Jednak w internecie często możemy znaleźć pytania zdesperowanych dłużników, którzy poszukują kredytu bez badania ich możliwości finansowej do jego spłaty. Na jedno z nich, które brzmi: gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej, postanowiliśmy odpowiedzieć sami. Banki nie świadczą zobowiązań finansowych uprzednio nie analizując możliwości do ich uregulowania w wyznaczonym terminie przez klientów. Podobnie jest w przypadku firm pożyczkowych, które oferują popularne chwilówki. Tam również wymagana jest zdolność kredytowa do zwrotu pożyczki w danym okresie. Jednak z uwagi na to, iż do udzielenia pożyczki nie jest konieczne żadne zaświadczenie o dochodach, często określa się je jako pożyczki bez zdolności kredytowej. Jeśli natomiast potrzebujemy wyższej kwoty a nasza zdolność kredytowa nie pozwala na zaciągniecie kredytu w banku pozostają nam kredyty z zabezpieczeniem.

Laptop, telefon komórkowy i kubek z kawą na biurku
Kredyt bez zdolności kredytowej pod zastaw bywa ryzykowny

Kredyt bez zdolności kredytowej z zabezpieczeniem

Jeśli jesteśmy właścicielami auta lub nieruchomości możemy ubiegać się o kredyt pod zastaw danego dobra. Choć dla wielu jest to ryzykowane przedsięwzięcie, istnieje niemało solidnych i rzetelnych firm, których usługi są bezpieczne. Nie wymagają zdolności kredytowej, gdyż uzyskują zabezpieczenie pożyczki w przypadku pojawienia się ryzyka nieuregulowania pożyczki przez dłużnika. W ten sposób nie ponoszą wysokiego ryzyka kredytowego. My za to winniśmy być czujni. Jeśli nie wywiążemy się z umowy i nie spłacimy swojego zobowiązania możemy stracić cenny zastaw.

W przypadku aut, kwota zobowiązania jest oczywiście odpowiednio mniejsza. Dodatkowo należy szukać firm, które nie przywłaszczają sobie pojazdu a umożliwiają dalsze jego użytkowanie. Wpływ na kwotę zobowiązania ma oczywiście stan techniczny auta i bardzo często jego wiek. Pożyczkobiorcy winni przygotować polisę OC, kartę pojazdu oraz dowód rejestracyjny.
Nieruchomości z kolei to możliwość otrzymania znacznie większej gotówki. Musi być ona wolna od zajęć komorniczych oraz nie znajdować się w innym zastawie. Wiele instytucji oferuje kredyty z zabezpieczaniem jednak warto wybrać taką, która została wcześniej sprawdzona przez innych pożyczkobiorców. Istotne jest by właściciel mieszkania lub domu mógł w nim nadal mieszkać i nie wystąpiła konieczność wymeldowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *